« May 2024 »
Дүйсенбі, 06 мамырдың 2024 21:29

Сіз таңдаған жол!

Бүгін 03.05.2024 ж. Денисовка кентінің мәдениет үйінде өскелең ұрпақты кәсіптер әлеміне бағдарлауға бағытталған маңызды іс-шара өтті. Тоғызыншы және он бірінші сынып түлектері өздерінің болашақ жолдарын таңдау туралы негізгі білім алу үшін осы іс-шараға белсенді қатысты.

Іс-шараның мақсаты түлектерге әртүрлі кәсіптік салалар туралы пайдалы ақпарат беру, сондай-ақ Қостанай облысының университеттері мен колледждері, оның ішінде Қостанай Жоғары педагогикалық колледжі қатысқан кәсіпті табысты таңдау үшін өздерінің мүдделері мен қабілеттерін түсінуге көмектесу болды. Біздің колледждің мүдделерін Ар-41 бітіру тобының студенті Белецкая Ольга ұсынды, біздің колледжде оқудың артықшылықтары туралы презентация жасады.

Сондай-ақ, спикерлер ретінде медицинадан ақпараттық технологияларға дейінгі түрлі қызмет салаларының өкілдері сөз сөйледі. Олар өз тәжірибелерімен бөлісті, өз саласындағы жұмыстың ерекшеліктері туралы айтып, аудиторияның сұрақтарына жауап берді. Болашақ талапкерлер кәсіпқойлар мен студенттерден құнды кеңестер ала алды, бұл олардың болашағы туралы жақсы шешім қабылдауға көмектеседі.

Бұл іс-шараның қорытындыларын асыра бағалау мүмкін емес. Жастар әр түрлі кәсіби бағыттар туралы ақпарат алып қана қоймай, шабыт пен өз қабілеттеріне деген сенімділікке ие болды. Іс-шара табысты мамандық таңдау және жақсы қоғамның болашағын қалыптастыру жолындағы маңызды қадам болды.

Кәсіби бағдар беру - бұл кәсіби өсу мен өзін-өзі жүзеге асыруға ұзақ және қызықты сапардың алғашқы қадамы екенін есте ұстаған жөн.

Шет тілдері кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы, диплом алдындағы практика әдіскері – Шопанова Асель Булатовна.