« April 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 12:18

ААЖ пайдалану бойынша Мастер-класс "Kundelik.kz"

2023 жылғы 13 қаңтарда ААЖ пайдалану бойынша практикалық шеберлік сыныбы өткізілді "Kundelik.kz" Қостанай педагогикалық колледжінің бітіруші курс студенттері мен әдіскерлеріне арналған мектептің оқу-тәрбие процесінде.

Аталған семинарды өткізудің мақсаты-қазіргі заманғы жалпы білім беретін мектепте онлайн-платформаларды пайдалану саласында студенттердің АКТ құзыреттілігін қалыптастыру.

Іс-шараны математика және ақпараттық технологиялар кафедрасы ұйымдастырды. Әлеуметтік серіктестің өкілі-№122 ЖББОМ информатика пәнінің мұғалімі Кутумбекова Сәуле Ислямгалиевна, педагог-модератор.

Диалог алаңына 0105000 "Бастауыш білім беру" мамандығының "бастауыш сынып мұғалімі" және "бастауыш сыныптардағы шет (ағылшын) тілі мұғалімі" мамандықтарының студенттері: М-41, У-41, У-32, Ак-41, Ар-41, Ар-43 топтары, сондай-ақ әдіскерлер мен кураторлар қатысты осы топтардың.

Семинарды ат колледжі директорының орынбасары Кубжасарова Жанар Илеусизовна ашты, ол өз баяндамасында ААЖ тағайындау туралы айтты "Kundelik.kz", оның құрылу тарихы; сондай-ақ, өткен жылдан бастап, ААЖ болашақ мұғалім-пайдаланушыларының біліктілігін арттыруға мүдделі "Күнделік (Kundelik)" ЖШС-мен келіссөздерден кейін "Kundelik.kz". колледжге тест режимінде жұмыс істейтін ұйымның есеп моделі берілді, оның негізінде колледж студенттері оқиды. Атап айтқанда, "БМ 02 ақпараттық-коммуникативтік және цифрлық технологияларды қолдану" модулі және "интернеттегі жұмыс" оқу практикасы курсында студенттер 2 курстан бастап осы платформамен жұмысты оқиды.

Келесі болып С. И. Кутумбекова электронды журнал жүргізу, мұғалім мен мектептің сынып жетекшісінің негізгі функцияларын орындау бойынша практикалық ұсыныстармен сөз сөйледі: күнтізбелік-тақырыптық жоспарды толтыру, үй тапсырмасын беру және формативті және жиынтық бағалау үшін уақтылы балл қою, оқушыларды сыныпқа қосу, олардың деректерін өңдеу, сыныпты топтарға бөлу және т. б..

Мастер-класс белсенді диалог алаңы түрінде өткізілді, Сәуле Ислямгалиқызы әдіскерлердің, студенттердің сұрақтарына жауап берді, оларды мектеп мұғалімдеріне арналған пайдалану курстарының платформасымен таныстырды Kundelik.kz, сілтеме бойынша өтуге болады https://cert.kundelik.kz/.

Студенттер алған білімдері мен дағдыларын әрқайсысы үшін ААЖ-да жұмыс профилі жасалғандығына байланысты қолдана алады "Kundelik.kz" колледж. Педагогтар М. К. Салькенова, Н.Т. Султанова, Д.Ж. Тулепова, Т. А. Юркевич шақырылған топтар мен әдіскерлерге логиндер мен парольдер дайындады, олар үшін сынып басшылығын құрды, жүйеде сынып тағайындады. Енді әрбір студент колледжді бітіргенге дейін базаның оқу Жеке кабинетінде жұмыс істей алады Kundelik.kz.

Тулепова Д. Ж., математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі