« March 2024 »
Сәрсенбі, 25 қаңтардың 2023 15:39

Ғылыми студенттер қоғамының отырысы, қаңтар

Көпшілік алдында сөйлеу өнері-мақсат қою және оларға жету өнері. Көпшілік алдында сөйлеудің мақсаты мен түсінігі сөз сөйлеушінің кішігірім тұжырымдар мен үндеулерге түсуіне, өз ойларымен шатасуына және аудиторияны шатастыруына жол бермейді.

Өйткені, Уинстон Черчилль айтқандай, спикер тыңдаушылардың шыдамдылығын емес, тақырыпты аша білуі керек.
2023 жылғы 24 қаңтарда ғылыми студенттер қоғамының кезекті отырысы өтті, оған 42 зерттеуші қатысты. Отырыс барысында көпшілік алдында сөз сөйлеу ережелері туралы мәселелер қаралды, көпшілік алдында жұмыстың тұсаукесер құрылымы айтылды, сөз сөйлеу алдында мазасыздықты жою туралы ұсыныстар берілді.
Ғылыми студенттер қоғамының отырысы барысында ғылыми жетекшілер 5 зерттеу жұмысын тыңдап, пысықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар берді, сөз сөйлеушілерге сұрақтар қойды. Бұл білім алушылардың «Жас ғалым-2023» ғылыми-практикалық конференциясына қатысуға дайындық деңгейін талдауға, ережеде ұсынылған критерийлер бойынша жұмыстарды бағалауға мүмкіндік берді. Сарапшылар тобына жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының педагогтары А.А. Брахметова, Ш.М. Қайпбаев, Педагогика және психология кафедрасының педагогы Солодова С. В., математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының педагогтары Султанова Г. Е. және Тулепова Д. Ж. кірді.
Білім алушыларға бағалау критерийлерімен танысуға және отырыста ұсынылған ғылыми-зерттеу жобаларын талдауға бағалау парағы сұрақтармен көмектесті.  Жұмыстың бұл түрі білім алушыларға өз өнерін дайындау кезінде бағалау критерийлерін ескеруге, оны жазу процесін жетілдіруге мүмкіндік береді.
Ғылыми студенттер қоғамының отырысы барысында алынған барлық білім мен тәжірибе білім алушыларға әртүрлі деңгейдегі конференциялар мен конкурстарда өз жұмыстарын лайықты ұсынуға көмектеседі деп үміттенеміз.
«Пирамида» ғылыми студенттік қоғамы-жаңа ашылулар мен зерттеулер жолында адал көмекші және жолсерік.