« May 2024 »
Жұма, 01 наурыздың 2024 10:21

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының отырысы

2023 жылғы 28 ақпанда Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының кезекті отырысы өтті.

Оқытушыларға арналған кафедра отырысы кафедраның алдағы кезеңге арналған жұмыс жоспары шеңберіндегі іс-қимылдарды колледж және кафедра белгілеген жоспарға сәйкес үйлестіру мүмкіндігін білдіреді. Мұндай кездесулерде өткен айда жүзеге асырылған іс-шараларға талдау жүргізіледі, туындаған проблемалар талқыланады, тәжірибелерімен бөлісіледі және әріптестер кеңесі сұралады. Басты мақсат-бүкіл кафедра жұмыс істейтін шешімдерді бірлесіп әзірлеу.

Күн тәртібіндегі бірінші мәселе соңғы әдістемелік және педагогикалық кеңестердің шешімдерін іске асыруды талқылау болды. Педагогтер "ұлттық мүдде", "ұмтылыс", "ар-ождан"тәрбие құндылықтарын қалыптастыру және дамыту мақсатында оқу сабағын жоспарлау және өткізу кезінде тұтас тәрбие бағдарламасын енгізу тәжірибесімен бөлісті (Қазақстан Республикасының Білім Министрлігі бекіткен, 2023 жыл).

Күн тәртібіндегі екінші мәселе "1-4 курстар арасындағы мультимедиялық жобалар фестивалі"байқауының нәтижелерін талдау болды. Конкурсты өткізудің мақсаты-Қостанай Жоғары педагогикалық колледжінің дарынды студенттерін анықтау және қолдау, олардың компьютерлік технологиялар арқылы интеллектуалды, шығармашылық және эстетикалық дамуы. Конкурс екі кезеңде өткізілді: 1 кезең – өтінімдерді қабылдау және қазылар алқасының ұсынылған жұмыстарын сараптамалық қарау; 2 кезең – финалист-жұмыстарды қорғау, ол алғаш рет соңғы дыбыстық және мультимедиялық сүйемелдеу бар конференц-залда өткізілді. Тарихи, әлеуметтік, лингвистикалық және әлеуметтік маңызды аспектілерді қамтитын ұсынылған жұмыстардың тақырыбы колледж студенттерінің қызығушылықтарының әртүрлілігін көрсетеді, олар үшін олар 1, 2 және 3 дәрежелі номинациялармен және дипломдармен марапатталды.

Келесі мәселе Колледж жоспары мен МиИТ кафедрасының апталығы аясында кафедра өткізетін "Үздік педагог ат-2024" байқауының қорытындыларын қарау болды. Жарысқа 8 педагог қатысты, олар сырттай кезеңде өздерінің педагогикалық қызметінің нәтижелері көрсетілетін портфолио-сайттарды ұсынуы қажет болды. Күндізгі кезеңде әр түрлі кафедралардың өкілдері АКТ-ны өз сабақтарында қолдану, онлайн-платформаларды, мамандандырылған бағдарламаларды және тіпті нейрондық желілерді қолдану тәжірибелерімен бөлісті. Жеңімпаздар анықталды: 1, 2, 3 орын.

Сондай-ақ, 2024 жылғы 12-16 ақпан аралығында өткен МжАТ кафедрасы апталығының іс-шараларына талдау жүргізілді. МжАТ кафедрасы апталығының іс-шаралары білім беру және зерттеу аспектілерін қамтитын әртүрлі іс-шараларға толы болды. Өткен іс-шараларға математика, физика және ақпараттық технологиялар саласындағы озық тақырыптар бойынша конференциялар, сондай-ақ педагогтар мен студенттердің дағдыларын дамытуға бағытталған практикалық семинарлар кірді. Студенттер мен оқытушылар кафедраның білім беру ортасын байытуға ықпал еткен идеялар мен тәжірибелермен белсенді алмасты. Сонымен қатар, іс-шараларды өткізу кафедра мүшелері арасындағы қарым-қатынасты нығайтуға және олардың ғылыми және оқу бастамаларын дамытудағы ортақ күш-жігерін атап өтуге мүмкіндік берді.

Физика пәнінің оқытушысы Б.С. Сыздықова «Физика сабақтарында интерактивті зертхананы қолдану тәжірибесі» атты баяндамасымен бөлісті. Оқытудың бұл тәсілі студенттерге материалға тереңірек енуге және оны үлкен қызығушылықпен қабылдауға мүмкіндік береді.

Кафедра отырыстары жеке оқытушының да, жалпы кафедраның да жұмысы үшін әдістемелік және ұйымдастырушылық стратегияларды әзірлеуге мүмкіндік беретін ынтымақтастықтың тиімді құралы болып табылады.

И. В. Баяхметова, математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі