« May 2024 »
Жексенбі, 07 сәуірдің 2024 23:00

Studentvision, welcome to Edinburgh!

2024 жылдың 6 сәуірінде Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің акт залында «Studentvision song and dance contest - 2024» облыстық байқауының ашылу салтанаты өтті. Сегізінші жыл қатарынан өткізіліп отырған ән-би байқауы Қостанай облысының студент жастары арасында жаңа есімдер мен таланттарды ашуда.

2024 жылы байқау Ұлыбританияға екінші рет барады, бұл жолы Рудный музыкалық колледжінің студенті Даяна Шағатаеваның вокал номинациясы бойынша жеңіске жетуінің арқасында Эдинбургке барады. Биыл Эдинбург Қостанай облысындағы тоғыз колледждің өкілдерін қарсы алады. Басты ұйымдастырушы Қостанай жоғары педагогикалық колледжінен басқа қатысушыларға Қостанай жоғары медициналық және политехникалық колледждері қосылды; құрылыс, қызмет көрсету саласы колледжі, «Зерек колледжі», Рудный музыкалық колледжі, Лисаковск техникалық колледжі және Сарыкол агробизнес және заң колледжі. Байқаудың шығармашылық қатысушылары өздерінің әуендік қуатын бүкіл әлеммен бөлісуге дайын, өйткені 2024 жылғы байқаудың ұраны дәл осылай естіледі – «Energy of melody».
  Жыл сайын ашылу салтанаты аясында жарқын көріністер қойылып, өткен байқаулардың дәстүрі жалғасын табуда. Көрермендерге «Crazy Dance» заманауи би студиясы (директоры Надежда Плютенко) жарқын және сезімтал би ұсынды. Сондай-ақ эстафетаны өткізген елден жарыс кілтін жарысты өткізетін елге тапсыру дәстүрге айналған.
  Біздің колледждің үшінші қабатындағы сурет көрмесі сұлулықты танудың тағы бір кілті болып табылады, өйткені музыка әлемі жер шарындағы әрбір адамға түсінікті. Біздің байқау – мейірімділік, қайырымдылық, сүйіспеншілік пен қуаныш басқа ұрпақтар үшін тыныштықты сақтайтынын және әр елде өмір жолын қауіпсіз және бақытты ететінін басқаларға айту мүмкіндігі.
  Байқаудың ашылу салтанатында «Ахыска» түрік этникалық бірлестігінің төрағасы Рагим Абилов барша қатысушыларға өмір бояуларының шынайы мерекесі үшін алғысын білдірді. Қатысушылар мен қонақтарды қабылдаушы тараптың өкілі, шет тілдері кафедрасының оқытушысы Елена Жутова құттықтады. - «Ағылшын жағы, Қостанай жоғары педагогикалық колледжі атынан Қостанай өңірінің жастарын бейбітшілік пен жасампаздық игілігі үшін біріктіру мақсатында байқауды екінші рет өткізіп отырғаныма қуаныштымын», - деді ол өзінің құттықтау сөзінде.
  «Вокал» номинациясы бойынша 2023 жылғы байқаудың жеңімпазы Даяна Шагатаева «Әуен энергиясы» байқауының әнұранын орындады, музыканың авторы - қостанайлық дыбыс продюсері және битмейкер Дамир Абаев, сөздердің авторлары - колледж лаборанты. Александр Косолапов және қосымша білім беру мұғалімі Юрий Шарунов. Байқау әнұранының тұсаукесері «QPK LIFE» студенттік YouTube арнасының платформасында өтті. Байқаудың ашылу салтанатының құрамдас бөлігі қатысушылардың гала-концерттік бағдарламаға қатысуын анықтайтын жеребе тарту процесі болды. Ең бастысы, біз бірге жаңа шығармашылық бетті бастап жатырмыз, күш-қуатымызбен Қостанай облысының жастарын жаңалыққа баулимыз.
  Біз, байқауды ұйымдастырушылар, қатысушыларымыздың сахнаға шығуын асыға күтеміз және оларға сәттілік пен шығармашылық жаңалықтар тілейміз. Ең жақсы адам жеңіске жетсін! Біздің өміріміз музыкаға деген сүйіспеншілікке толы, ол болашақ игілігі үшін Жер планетасындағы адамдардың жүректерін біріктіретін ерекше әуен энергиясының тууына ықпал етеді.

директордың тәрбие
ісі жөніндегі орынбасары