« April 2024 »
Сейсенбі, 13 ақпанның 2024 09:43

Интеллект-Ум: ойын-сауық пен эрудицияны біріктіретін викторина

Біз күнделікті ақпарат пен ойын-сауықтың шексіз ағынымен бетпе-бет келетін әлемде тек көңіл көтеріп қана қоймай, ойлау мен білімімізді ынталандыратын форматтар пайда болуда. Осы форматтардың бірі – интеллектуалды викторина. Ал «Интеллект-Ум» атты өршіл викторина қызықты сұрақтарды, топтық жұмысты және эрудиция сынамасын біріктіреді.

12 ақпанда кафедра апталығы аясында Ир-11 тобының студенттерімен «Интеллект-Ум» интеллектуалды ойын-сауық ойыны өткізілді. Викторина бірнеше турға бөлінді, олардың әрқайсысы «Бірыңғай білім беру бағдарламасының» бағыттарының бірін көрсетті.

«Көптен бірі» бірінші кезеңі ұлттық құндылық – ұлттық мүддеге арналды, бұл ел намысын әлемдік аренада танытқан біртуар тұлғалар туралы білім сынағы.

«ИнтеллектУм» екінші туры – эрудиция мен зейінділік сынағы. Қатысушылар қиын сұрақтарға жауап беру үшін адал жұмыс істеуі, ал еріктілер жауаптарды әділ бағалауы керек болды. Дегенмен, жауаптарды білу ғана емес, сонымен қатар оларға сенімді болу маңызды болды, өйткені қате жауап үшін ұпайлар алынып тасталуы мүмкін.

«Блиц» үшінші раунды – бұл жылдамдықтың жалынды сынағы, мұнда сіз өзіңіздің ең жақсы қасиеттеріңізді көрсетуге ұмтылуыңыз керек: сұрақтарға мұқият назар аудару, музыка мен киноны білу және ең алдымен жеңіске деген ұмтылыс.

Үш кезеңнің қорытындысы бойынша «Версия 11.0» командасы жеңіске жетті (27 ұпай), күміс «Улыбаемся и Саша» (20 ұпай) және үздік үштікті «Название загружается» (13) аяқтады. Тағы бір айта кетерлігі, ойынға келген ұстаздар да қатысып, жақсы нәтиже көрсетті (19 ұпай).

Интеллект-Ум викторинасы – бұл сіздің біліміңізді тексеру тәсілі ғана емес, уақытты пайдалы өткізу мүмкіндігі. Қатысушылар өз күштерін сынай алады, жаңа нәрсені үйренеді және, әрине, бәсекелестік пен достық қарым-қатынас атмосферасынан ләззат алады.

Мұндай іс-шаралар зияткерлік қабілеттерді дамытуға ғана емес, сонымен қатар ұжымдарды біріктіруге көмектеседі, олар уақытты қызықты және пайдалы өткізуге, олардың көкжиегін кеңейтуге және, мүмкін, жаңа хоббилер мен қызығушылықтарды табуға мүмкіндік береді.

Салькенова М.К.

МжАТ кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы