« April 2024 »
Бейсенбі, 15 ақпанның 2024 16:05

Жалпы білім беретін пәндер оқытушысы И. В. Баяхметованың ашық оқу сабағы

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының апталығы аясында 2024 жылғы 14 ақпанда "Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту"

мамандығы бойынша 1 курс тобында "Информатика" пәні бойынша жалпы білім беретін пәндер оқытушысы И.В. Баяхметова ашық оқу сабағын өткізді.

"Бұлтты технологиялар қызметтері" тақырыбы

Мақсаты: бұлтты технологиялар қызметтерін қолдана отырып, балабақшаның ата-аналарына сауалнама әзірлеуге үйрету.

Тапсырмалар:

• Балабақшаның ата-аналарына сауалнама әзірлеу;
  • Сауалнаманы әзірлеу кезінде сұрақтардың әртүрлі түрлерін қолданыңыз.
  • Google Sheets қызметі арқылы ақпарат жинауды ұйымдастырыңыз.

Сабақтың түрі біріктірілген, барлық кезеңдер сақталған және логикалық тұрғыдан өзара байланысты.

Сабақта әртүрлі белсенді әдістер мен формалар қолданылды, атап айтқанда:

Ауызша әдіс – сабақ барысында

Проблемалық әдіс-сабақтың тақырыбын бірлесіп қою

Интерактивті әдіс (Ahaslides, LearningApps) – үй тапсырмасын қайталау кезінде, білім мен іс-әрекет тәсілдерін меңгеруді бақылау және өзін-өзі бақылау кезінде.

Көрнекі әдіс-сабақтың мақсатын бірлесіп қою

Іздеу әдісі-жаңа материалды зерттеу кезінде

Практикалық әдіс – тәуелсіз практикалық тапсырманы орындау кезінде.

Өнімді әдіс-орындалған жұмысты талдау және пішінді жетілдіру.

Көрнекі әдіс-тапсырманы орындауға қойылатын талаптарды түсіндіргенде және чек парағымен жұмыс істегенде.

Оқу сабағы бойы бағалау үшін білім алушылар Google-кестеде орындалған чек-парақты пайдаланды.

Рефлексия кезінде мен Ahaslides қосымшасы арқылы интерактивті әдісті қолдандым.

Оқытушы И.В. Баяхметова жетекші сұрақтар, практикалық мәселелерді шешу және форманы жетілдіру есебінен білім алушылардың ойлау қызметін жандандыра алды.

Жаңа материалды зерттеу кезінде қойылған сұрақтардың түрлерін, оларды әрі қарай қолдану сипаттамаларын зерттеу мақсаты қойылды. Ол үшін ақпаратты өз бетінше іздеу әдісі және қойылған сұрақтар түрлерінің сипаттамаларын жинақтау арқылы түсіну таңдалады. Ауызша білім алушылар сұрақтардың зерттелген түрлерін сипаттады.

Практикалық бөлімді орындау кезінде білім алушылар өз білімдерін қолдана отырып, балабақшаның ата-аналарына сауалнама әзірледі. Олар Google Sheet-пен байланыс орнатып, сауалнаманы қарау функциясымен қарап, кемшіліктерді анықтап, оларды шешу жолдарын ойластырды.

Сабақтың мақсаты ақпараттық сауаттылық құзыреттілігін дамытуға бағытталған. Сабақтың бүкіл кезеңінде тұтас тәрбие бағдарламасымен байланыс байқалды.

Кафедра меңгерушісі Баяхметова И.В