« May 2024 »
Жұма, 01 наурыздың 2024 17:03

Көктем келді!

29 ақпанда Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде «Масленица Быковский 9 көшесінде» мерекесі өтті: «түсірілім үдерісіне» шомылу форматындағы

театрландырылған қойылым көрермендерді тағы бір таң қалдырды. Биылғы жылы көктемді мереке ретінде шақырған белсенділер Баттл таңдады, оның қызықты болғаны сонша, тіпті бағдарламаға, безендіруге және басқа да «трюктерге» жауапты ұйымдастырушылар өздерінің шығармашылық ізденістеріне риза болды. Жарқын фотоаймақтар, әндер, әзілдер және орыс стиліндегі бірінші курс көрермендеріне арналған дресс-код театрландырылған көріністі толықтырды. «Колупаевка» және «Уақыт машинасы» командаларының өкілдері импровизацияланған сахнада сайысқа түсіп, шайқас шарты бойынша оқушылар халық әндерін, билерін орындап, сайыстарға қатысты. Әр раундқа Масленица жарыстары саласының маманы – Арман есімді құймақ қазылық етті.

«Масленица Быковский 9 көшесінде» мерекесінің жүргізушілері, екінші және төртінші курс студенттері Карина Найзагариева мен Амина Бейсенгулова театрландырылған қойылым барысында көрермендерге күлкі мен күлкі тудырған күлкілі оқиғаларды айтып берді. Мерекеге алғаш рет қатысқан 1 курс студенттеріміз ән айтып, би билеп, Масленица дәстүріне байланысты өз ертегілерін айтты. Ең белсенді студенттер РТК-11, У-11б, ИК-11 топтары болды.

Іс-шарадан кейін ұйымдастырушылар колледжге жасырын түрде халықтық мерекенің ерекшеліктері туралы айтып берді: «Дәстүр бойынша Масленицадағы алғашқы пісірілген құймақ орманға апарылды, олар ағаштың діңгегіне қойылды, олар оянған аюларға дәм ретінде қойылды. ұйқы күйі. Дәл осы дәстүрге байланысты «Бірінші құймақ – түйір» деген мақал бар, бірақ соңғы сөзі «тұмақты» – аю деп көрсетіледі», Амина Бейсенгулова - деп атап өтті.

Жастар ісі комитетінің белсенділері сонымен қатар шілтерлі құймақтардың өзіндік рецептін ұсынды:

Шілтер құймақтарына арналған ингредиенттер:

• ұн – 1 кесе;
  • қант ұнтағы - 1 ас қасық;
  • жұмыртқа – 3 дана;
  • сүт - 300 миллилитр;
  • сары май – 100 грамм.

Шілтерлі құймақтарды жасау әдісі:

1. Ұнды қант ұнтағымен араластырыңыз.
  2. Жұмыртқа мен сүтті қосыңыз. Қамыр консистенциясы бойынша аздап көпіртілген кілегейге ұқсауы керек.
  3. Сары майды ерітіп, қоспаға қосыңыз, содан кейін бәрін қайтадан араластырыңыз.
  4. Қамырды үстелге 30 минутқа қалдырыңыз.
  5. Қуыруға арналған табаны қыздырып, маймен майлаңыз.
  6. Қамырды кішкене бөліктерге құйыңыз, оны бүкіл табаға біркелкі таратыңыз.

Жастар ісі жөніндегі комитет атынан баршаңызды Алғыс айту күнімен құттықтауға рұқсат етіңіздер! Табиғаттағы жаңарудың бастауы көктемнің алғашқы күні баршаға тыныштық, мейірімділік, қуаныш, көктемгі көңіл-күй және барлық жақсылықты тілеймін!

директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары

Морозенко С.М.