« May 2024 »
Дүйсенбі, 04 наурыздың 2024 10:32

Білім берудің цифрлық трансформациясы педагогикалық қоғамдастықтың жаңа дағдыларының факторы ретінде

29 ақпанда Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде әлеуметтік серіктестерді «Педагогикалық саладағы цифрландыру: тәжірибе және оқытудың жаңа тәсілдері» атты өзекті тақырыбына шақыра отырып, педагогикалық кеңес өтті.

Бүгінде Қазақстанның барлық салалары үлкен сын – тегеурін-цифрландыру алдында тұр. Колледжді цифрландырудың басты мақсаттарының бірі қазіргі заманғы еңбек нарығының сын-қатерлерімен табысты күресуге қабілетті бәсекеге қабілетті мамандарды даярлау болып табылады.

Педагогикалық кеңес марапаттаудан басталды: колледж басшысы педагогикалық еңбек ардагерлеріне, қызметкерлерге, колледж студенттерінің ата-аналарына алғысын білдіріп, алғыс хаттар табыс етті.

Педагогикалық кеңесте білім берудегі цифрлық технологиялар мәселелері талқыланды: колледжді цифрландыру, бәсекеге қабілетті мамандарды даярлаудың қажетті шарты ретінде директордың АТ жөніндегі орынбасары Ж.И. Кубжасарова; колледждің әлеуметтік серіктесі, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай қаласы білім бөлімінің № 19 жалпы білім беретін мектебі» КММ директорының АКТ жөніндегі орынбасары Т. Н. Федорова сөз сөйледі. мектептің цифрлық ортасын ұйымдастыру бойынша жұмыс тәжірибесі туралы айтып берді; Педагогика және психология кафедрасының меңгерушісі, психология оқытушысы З. М. Байнакатова өз баяндамасында оқу процесінде ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың интеграциясы, сабақтардың тиімділігі мен нәтижелілігін арттыру туралы айтты; ақпараттық пәндер оқытушысы Д. Ж. Тулепова оқу пәндерін оқытуда білім беру робототехникасын енгізу тәжірибесі туралы айтты; сондай-ақ педагог Т. А. Юркевич әріптестеріне фишинг туралы кең таралған түрі әлеуметтік инженерия шабуылдары.ретінде айтып берді

Педагогикалық кеңестің мүшелері шешім жобасын қабылдады: техникалық және кәсіптік білім беру саласында электрондық форматта мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмысты жалғастыру; арнайы пәндер оқытушысы Д. Ж. Тулепованың «Білім беру робототехникасы - оқу пәндерін оқытуда қолдану тәжірибесі» тақырыбы бойынша тәжірибесін жинақтау; бітіруші топтардың студенттеріне «Цифрлық технологияларды электрондық форматта тиімді пайдалану» тақырыбында колледждің әлеуметтік серіктестерімен бірлесіп семинар өткізу сабақта және сабақтан тыс жұмыста; колледжде жасанды интеллект енгізу мақсатында компьютерлік техниканың жаңа буынын, виртуалды шындық кабинетін жаңарту бойынша жұмысты жалғастыру; колледж студенттері, педагогтары мен қызметкерлері үшін ақпараттық қауіпсіздіктің алдын алуды жүргізу жөніндегі жұмысты күшейту.

Педагогикалық кеңестің соңында басшы ұжымды педагогтерді аттестаудан өту тетігіндегі өзгерістер туралы хабардар етті.

Директордың АТ жөніндегі орынбасары

Кубжасарова Ж.И.