« April 2024 »
Жұма, 15 наурыздың 2024 10:44

В. А. Шалабаевтың 90 жылдығына арналған үстел теннисінен турнир

2024 жылғы 14 наурызда Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің спорт залында көрнекті жаңашыл педагог, Қазақстан Республикасының оқу-ағарту үздігі, ақын, публицист, аудармашы және қоғам қайраткері В.А. Шалабаевтың туғанына 90 жыл толуына арналған үстел теннисінен турнир өтті.

Турнирге колледждің 27 білім алушысы қатысты. Іс-шараның құрметті қонақтары КСРО спорт шебері, полиатлоннан әлем чемпионатының қола жүлдегері, ГТО көпсайысынан Орта Азия және Қазақстан республикаларының чемпионы, Қазақстан Республикасының бірнеше дүркін чемпионы, отставкадағы полиция полковнигі, ардагерлер арасында үстел теннисінен Қостанай қаласының чемпионы Александр Петрович Калашников және отставкадағы полиция полковнигі, жгірү марафоннан Қазақстан Республикасының чемпионы, Ресей полиция мемориалының жеңімпазы Қурманай Шаймағамбетұлы Исергепов қатысты.
  Үстел теннисінен турнирдің басында В.А. Шалабаевтың 90 жылдығына орай Қостанай жоғары педагогикалық колледжі директорының міндетін атқарушы Ахат Қамар Закиряновна құттықтау сөз сөйледі. Ол турнирдің маңыздылығын атап өтіп, В. А. Шалабаевтың Қазақстандағы білім беруді дамытуға қосқан үлесін атап өтті.
  Турнирдің құрметті қонағы, КСРО спорт шебері Александр Петрович Калашников қатысушыларға үстел теннисінен шебер-класс өткізді. Ол шеберлік құпияларымен бөлісті және жаңа бастаған спортшыларға құнды кеңестер берді.
  Ахат Қамар Закиряновна мен Александр Петрович Калашниковтың шеберлік сыныбы турнир қатысушыларын шабыттандырып, мерекелік атмосфера қалыптастырды.
  Турнирге қатысушылар жоғары деңгейдегі шеберлік пен спорттық рухты көрсетті. Жарыс қорытындысы бойынша жүлделі орындар келесідей бөлінді:
  Жастар арасында:
    1 орын - Исмагилов Султан, У-11а топ;
    2 орын - Сериков Талғат Ик-11 топ;
    3 орын - Маженов Исламбек У-11а топ.
  Қыздар арасында:
    1 орын - Темиржанова Саягуль М-41 топ;
    2 орын - Кенесханқызы Назерке Т-21 топ;
    3 орын - Кайржан Назира Т-21 топ.
  Жеңімпаздар мен жүлдегерлер дипломдармен марапатталды.
  В. А. Шалабаевтың 90 жылдығына арналған үстел теннисінен турнир тек спорттық іс-шара ғана емес, сонымен қатар Қазақстанда білім беруді дамытуға елеулі үлес қосқан көрнекті адамға құрмет болды.

Дене тәрбиесі пәнінің оқытушысы Кусеубаев А.Б.