« April 2024 »
Бейсенбі, 28 наурыздың 2024 16:34

«Оқу процесінде инновациялық технологияларды пайдалану» практикалық вебинар

27 наурызда Жас мұғалімдер мектебінің вебинары өтті, оған жас және жаңадан келген мұғалімдер мен олардың тәлімгерлері қатысты. Вебинардың тақырыбы оқу

үдерісінде инновациялық технологияларды пайдалануға арналды. Баяндамашылар МиИТ кафедрасының меңгерушісі Ирина Владимировна Баяхметова және оқытушы Наталья Тюлегеновна Султанова болды. Бұл вебинардың мақсаты жас мамандарды қолдау, ақпараттық- коммуникациялық құзыреттілік мәселелері бойынша практикалық көмек көрсету және білім беру онлайн қызметтерін пайдаланудағы педагогикалық шеберлікті арттыру болды. Бұл жүйе адамның өз қызметінің нәтижелерін зерттеу, жоспарлау және талдау қабілетіне негізделген. Ирина Владимировна икемді мультимедиялық кенеп – Tome ішіне енгізілген жасанды интеллект арқылы презентацияларды, суреттер мен мәтіндерді жасау мәселесін талқылады. Бұл құрал суретті, мәтінді немесе слайдты жасауды қажет ететін пайдаланушыларға бағытталған, содан кейін олар идеяны дамыта алады және оны презентация жасау үшін пайдалана алады. Сондай-ақ оқытушы нейрондық желілер негізінде жасалған Gamma презентация платформасының мүмкіндіктері туралы айтты. Вебинарға қатысушылар тақырыптың атын көрсету, жоспарды келісу, үлгі таңдау арқылы түпнұсқа презентация жасады, ал нейрондық желі одан әрі пайдалану үшін жүктеп алуға болатын әдемі презентация жасады. Оқытушы Наталья Тюлегеновна білім беру құралдарының максималды саны – Nearpod платформасының мүмкіндіктерін көрсетті. Вебинарға қатысушылар осы платформаға тіркеліп, әртүрлі форматтағы ақпараттық демонстрациялар мен ойын викториналары арқылы алғашқы интерактивті сабақтарын жасады. Вебинар жұмысын колледж әдіскері Жанар Абилкасовна қолдап, тыңдаушыларды Жас мұғалімдер мектебінің жұмысын одан әрі жоспарлаумен таныстырды. Вебинар қатысушыларға жарқын әсерлер мен өздерінің педагогикалық қызметінде қолдана алатын жаңа білімдер қалдырып, жылы шыраймен аяқталды.

МиИТ кафедрасының меңгерушісі, Баяхметова И.В.,

мұғалімі Султанова Н.Т.