« May 2024 »
Сейсенбі, 02 сәуірдің 2024 15:08

«Музыкалық мәдениет, бидің ритм үлгісі арқылы»

Әдістемелік жұмыстың маңызды нысандарының бірі ашық сабақтар болып табылады, олар мұғалімнің кәсіби және әдістемелік шеберлігін арттыруға

айтарлықтай ықпал етеді. Бұл өз шығармашылығын көрсетуге, жинақталған тәжірибелерімен бөлісуге, талантын ашуға, сабаққа деген көзқарасын көрсетуге және әріптестерінің сауатты, сауатты пікірін алуға мүмкіндік беретін ашық сабақтар өткізу.
Хореография кафедрасының апталығы аясында 02.04.2024 жылы «Шығармашылық қабілеттерін дамыту» пәні бойынша ашық сабақ, «Методақты суреттердегі әдістемелік әдістер» сабағының тақырыбы, оқытушы – М.В. Первушкина, сабақ РХК/ДПМ-21 тобында өтті.
Сабақтың әдістемелік мақсатына сәйкес педагогикалық шеберліктің негізін құрайтын әдістерді, әдістер мен құралдарды толық ашуға мүмкіндік беретін осындай оқу материалы таңдалды.
Сабақ теориялық және практикалық екі бөлімнен тұрды. Жетекші тапсырмалармен диалог түріндегі теориялық бөлім, практикалық шығармашылық тапсырмаларды орындау түріндегі бөлім.
Сабақта қазіргі сабақты дәстүрліден ажырататын негізгі принциптерді байқауға болады: мақсаттар мен міндеттерді тұжырымдау, мақсатқа жету жолдарын жоспарлау, сабақта жұмыстың әртүрлі формаларын қолдану, қызмет түрлерін өзгерту.
Оқу материалының мазмұны және сабақта қолданылатын жұмыс түрлері студенттердің танымдық белсенділігін қолдауға бағытталған және қойылған міндеттерді жүзеге асыруға ықпал етті. Сабақтың қарқыны өте жоғары болды, сабақтың психологиялық атмосферасы ынтымақтастық сипатына ие болды. Сабақ барысында пәндік, Мета-пәндік және жеке міндеттерді іске асыруды ескере отырып, сабақ жоспары жаңа талаптарға сәйкес жасалады.
Сабаққа барлық дерлік бөлімшелердің оқытушылары қатысты. Сабақ барысында олар ритақ сабағында өздерін "студенттер" рөлінде сынап көрді.

М. В. Первушкина
арнайы пәндердің педагог-сарапшысы
хореография кафедраның
«Қостанай жоғары педагогикалық колледжі» КМҚК