« May 2024 »
Сәрсенбі, 03 сәуірдің 2024 14:09

Қозғалыстағы өнер: классикалық би сабағы

Қазіргі білім беру практикасы көркемөнерпаздар хореографиялық ұжымының болашақ басшысының кәсіби қызметін табысты жүзеге асыру үшін қажетті білім деңгейін, практикалық

дағдыларды арттыруға қойылатын жаңа талаптарды белгілейді. Бұл хореография кафедрасының педагогтарының инновациялық технологиялар сабақтарында қолдануының өзектілігіне байланысты.

2024 жылдың 03 сәуірінде Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай Жоғары педагогикалық колледжі» КМҚК базасында хореография кафедрасының арнайы пәндер педагог-зерттеушісі Доспанова Салтанат Мұратқызының жетекшілігімен РХК-11 тобының бірінші курс білім алушыларымен «Классикалық биді оқыту әдістемесін қолдану» ПМ 1 ашық сабағы өтті.

Қосымша білім берудегі жұмысты бақылай отырып, хореографиялық ұжымдар басшыларының табысты кәсіби қызметі үшін оларға педагогика мен психология туралы терең білім қажет екеніне сенімдіміз. Заманауи ақпараттық технологияларды дамыту коммуникативті, шығармашылық және кәсіби білімді, өзін-өзі тәрбиелеу қажеттіліктерін дамытуды қамтамасыз ететін оқытудың жаңа тәсілдерін енгізуді талап етеді.

Ашық сабақта хореографияда инновациялық технологиялар қолданылды, мысалы: ұжымдық өзара оқыту технологиясы, ынтымақтастық технологиясы, модульдік оқыту технологиясы, перспективалық-озық оқыту технологиясы.

Практикалық қызмет элементтерді көрсетуден, олардың қызметін талдаудан, құрастырылған этюдті орындаудан тұрды.

Бұл ретте әрбір білім алушының жеке ерекшеліктері ескерілді. Олар қарым-қатынас жасауды, өзара әрекеттесуді үйренді, сабақ барысында өздеріне міндеттер қойды.

Сабақта білім алушылардың жинақталған білімі мен дағдыларына үндеу болды. Мұғалім қолдау, ізгіліктерді анықтау және сабақта әркімнің жетістіктері арқылы балалардың дамуына ықпал етуге тырысты. Қателерді түзетуге көмектесті, оларды дұрыс бағытқа бағыттады. Жұмысқа және қауіпсіздік техникасының сақталуына бақылау жүргізілді. Білім алушылар белсенді болды: мұғалімнің тапсырмаларын охотыласпен орындады.

Бұл сабақтың міндеті әр оқушыға көркемөнерпаздар хореографиялық ұжымының жетекшісі ретінде болашақ кәсіби қызметіне ынталандыру болды.

Доспанова Салтанат Мұратқызы

арнайы пәндердің педагог-зерттеушісі