« July 2024 »
Жұма, 17 мамырдың 2024 11:53

Болашақ Жасыл әлем үшін бірге!

(1 Vote)

Табиғат біздің қамқорлығымызды қажет ететін дәуірде жастардың экологиялық бастамаларға қатысуы қоршаған ортаны қорғауға деген ұмтылыстың ажырамас бөлігіне айналады.

Осы тұрғыда "Бастауыш білім беру" мамандығының У-41 түлектер тобы "Жас Ағаш" деп аталатын Республикалық ағаш отырғызу экоакциясына белсенді қатысты.

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің жақсы дәстүріне айналған бұл бастама жаңа ағаштар отырғызу арқылы табиғатты жандандыруға бағытталған. Колледж түлектері үшін бұл қоршаған ортаны қорғауға үлес қосу мүмкіндігі ғана емес, сонымен қатар оқу бітірер алдында ұжымның рухын нығайтудың тамаша мүмкіндігі болды.

Топ студенттері іс-шараға белсенді қатысты. Олар әр көшетке мұқият күтім жасай отырып, жас ағаштарды отырғызуға ынталы болды. Олардың көпшілігі үшін бұл осындай іс-шараларға қатысудың алғашқы тәжірибесі болды және ол тек танымдық ғана емес, сонымен қатар шабыттандырды.

"Жас Ағаш" акциясына қатысу тек жұмысқа ғана емес, мерекеге де айналды. Бұл жай ғана жұмыс күні емес, сонымен бірге көптеген жылдар бойы есте қалатын мағыналы нәрсе жасау мүмкіндігі болды.

Алайда, ағаш отырғызу процесінің өзінен басқа, бұл акцияға қатысу колледж түлектері үшін терең мағынаға ие болды. Бұл табиғатқа қамқорлық жасаудың маңыздылығын және әр адамның қоршаған ортаға әсерін түсіну мүмкіндігі болды. Өйткені, әр адамның аз ғана үлесі планетаның болашағы үшін үлкен өзгеріс әкелуі мүмкін.

Сонымен қатар, "Жас Ағаш" акциясына қатысу түлектердің оқу жолындағы соңғы аккордқа айналды. Бұл оқудан белсенді азаматтық өмірге символдық ауысу болды, онда олар қоғам мен қоршаған ортаға пайда әкелуді жалғастыра алады.

Жалпы, колледждің түлектері "Жас Ағаш" республикалық экоакциясына қатысуы табиғатқа қамқорлық жасау ғана емес, сонымен қатар олардың жеке және азаматтық жетілуінің маңызды кезеңі болды. Бұл саналы және жауапты өмірге қадам болды, мұнда әркім қоршаған ортаны сақтауға және бәріміз үшін жақсы болашақ құруға үлес қоса алады.

Утельбаева Мария, У-41 тобы

Тулепова Д. Ж., топ кураторы